מרכז עלה בירושלים

מרכז עלה בירושלים הוא בית של אמונה ושל אהבה.

אנו בוחרים בחיים!

מרכז עלה בירושלים הוקם בשנת 1997 במטרה לתת מענה רפואי, חינוכי ושיקומי לעשרות ילדים וצעירים עם מוגבלויות התפתחותיות שכליות מורכבות ומצבים רפואיים נילווים.
מרכז עלה בירושלים הוא אחד מארבעת מרכזי רשת עלה בישראל, הפרוסים בירושלים, בבני ברק, בגדרה ובנגב. המרכז נמצא בפיקוח האגף לטיפול באדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית במשרד הרווחה, משרד הבריאות ומשרד החינוך.
חיי הדיירים ותלמידי מערכת החינוך במרכז מנוהלים מתוך אמונה כי לכל אחד ישנה הזכות לחיים מלאים, לחשיפה לחוויות והתרגשויות, ולהתייחסות ייחודית המאפשרת לו לממש את עצמו ולפתח את יכולותיו. כל זאת בהתאם לגילו ולמינו, ובמטרה שיגיע לעצמאות ולאיכות חיים מרבית.

מספרים מספרים

בעלה המספרים דינמיים ואינם ניתנים למדידה. עם זאת אנו תמיד מתרגשים מחדש מכמויות האנשים השותפים לצמיחת עלה בירושלים.

דיירים אינטרנים

תלמידים אקסטרנים

אנשי צוות

מבקרים בחודש

בנות שירות

ספרים מוחשיים בספריה

טיפולים חיצוניים בהתפתחות הילד

מתנדבים שבועיים

חָזוֹן

פועלים לחזק ולהעצים יכולות ואפשרויות כדי להשיג את המטרה. בונים עבור כל אחד תכנית אישית התואמת את הצרכים ומעצימה את היכולות. משתדלים לחשוף כל ילד וצעיר לאותם דברים, שכל אדם אחר בן גילם, מינם או תרבותם, זוכה להם. מעניקים את מרב השירות הרפואי/ סיעודי כאן בביתם של המטופלים, ע”י צוות רפואי וסיעודי מיומן (במקרים קשים, המטופלים מועברים להמשך טיפול בבתי חולים, ואנו מצויים איתם בקשר קבוע ונותנים ליווי צמוד). ביתנו פתוח בפני כולם 7/24 .
אנו מאמינים בחשיפה, עובדים מתוך שקיפות מלאה ובשיתוף פעולה צמוד עם בני המשפחות, המעורבים בחיי היומיום של יקיריהם ומשפיעים עליהם.
מצבם של הדיירים אינו מהווה בעיה כי אם אתגר, ואנו לוקחים על עצמנו את האתגרים במטרה לתת את המרב. מרכז עלה בירושלים הוא בית אחד בתוך קהילה שלמה.
בית, שדייריו חיים בשילוב עם החברה הסובבת אותנו, ופועלים יחד אתה במגוון פעילויות משותפות – הן בתוך המרכז, והן בקהילה וביישובים העוטפים אותנו.